Regulamin Kursu Programista Pomysłów

📅 Data aktualizacji:

Pobierz PDF

§1. Postanowienia ogólne

1. Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem) określa warunki Kursów Stacjonarnych, Kursów Zdalnych. Warunki składania Zamówień i zawierania Umów na realizację Kursów przez Organizatora. A także tryb postępowania reklamacyjnego.

2. Organizatorem Kursów jest Kuran International Sp. z o.o. zarejestrowaną w Toruniu, pod adresem rejestrowym Juliana Fałata 17 lok. 7, 87-100 Toruń. Wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000786115, NIP: 9562349971, REGON 383343714, wysokość kapitału zakładowego Spółki wynosi 20.000 zł, kapitał zakładowy został wpłacony w całości (dalej zwana Organizatorem).

§2. Definicje i terminologia

Konsument – zamawiający kurs będący osobą fizyczną lub prowadzący działalność gospodarczą, który dokonuję zawarcia umowy. Poprzez zawarcie umowy kupna-sprzedaży kursu świadomie dokonuje transakcji. Jednocześnie jest to osoba pełnoletnia w świetle prawa polskiego.

Kurs – należy rozumieć zajęcia prowadzone w formie stacjonarnej. Poszczególne informacje o dostępnych kursach dostępne są w zakładce /kursy-programowanie na stronie programistapomyslow.pl, program kursu jest również do pobrania w formie PDF pod każdą ofertą kursu.

Kurs zdalny – należy rozumieć Kurs prowadzony w formie wideokonferencji, umożliwiający udział w szkoleniu prowadzonym na żywo, w czasie rzeczywistym, z dostępem przekazywanym Uczestnikowi przez Organizatora. Poszczególne informacje o dostępnych kursach dostępne są w zakładce Kursy na stronie programistapomyslow.pl, program kursu jest również do pobrania w formie PDF pod każdą ofertą kursu.

Kursant/Uczestnik – gdy mowa o Kursancie lub zamiennie Uczestniku należy rozumieć, osobę zgłoszoną/wyznaczoną przez Zamawiającego Kurs do udziału w zamówionym Kursie. Jest to osoba pełnoletnia, tzn. ukończyła 18 lat.

Materiały – autorskie materiały przygotowane na poczet Kursów i wykorzystywane do wspomagania ich prowadzenia.

Termin kursu – wyznaczone przez Organizatora dni tygodnia w określonych godzinach.

Umowa – umowa cywilnoprawna kupna-sprzedaży kursu, której przedmiotem jest wykonanie usługi zamówionego kursu.

Płatność – jest to opłata należna za Zamówiony Kurs przez Zamawiającego w określonej wartości w walucie polskiej, chyba że Umowa stanowi inaczej.

Prowadzący – osoba wyznaczona przez Organizatora kursu do prowadzenia zajęć z Uczestnikami/Zamawiającymi wg. programu kursu uregulowanych Umową.

Właściciel Kursu/ Organizator – podmiot oferujący Kursy stacjonarne i zdalne, organizujący je zgodnie z warunkami zawartymi w Umowie.

Zajęcia – czas w którym prowadzony jest Kurs, określony godziną zegarową. Jedne zajęcia to jedno spotkanie kursowe składające się z trzech godzin zegarowych, tj. 180 minut. W trakcie zajęć dopuszcza się od 1 do 2 przerw 5 lub 10 minutowych uzgodnionych z Uczestnikami Kursu podczas zajęć.

Zamawiający – pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba prawna, której kodeks cywilny przyznaje osobowość prawną, kierująca Uczestnika do udziału w Zamówionym określonym Kursie.

§3. Wymagania techniczne

1. Warunkiem uczestniczenia w Kursie jest posiadanie przez Kursanta własnego, przenośnego i sprawnego sprzętu komputerowego w formie laptopa/notebooka z możliwością połączenia się za pomocą Wi-Fi do Internetu. Należy posiadać zainstalowaną jedną z dostępnych na rynku przeglądarek internetowych, np.: Google Chrome (rekomendowane), Mozilla FireFox lub też Microsoft Edge. Organizator zaleca używanie najnowszych wersji przeglądarek internetowych dostępnych na urządzeniach oraz niezbędne jest posiadanie aktywnego konta e-mailowego.

2. W przypadku kursu w formie zdalnej warunkiem uczestnictwa jest posiadanie również urządzenia (komputer, laptop) ze stałym podłączeniem do Internetu wraz z jedną z dostępnych na rynku przeglądarek internetowych, np. Google Chrome, Mozilla FireFox lub Microsoft Edge. Wyposażonego w mikrofon i głośniki lub słuchawki z mikrofonem. Dla przypomnienia niezbędne informacje przekazywane są również Uczestnikowi przed realizacją Kursu.

§4. Warunki zawarcia umowy

1. Umowa o wykonanie usługi prowadzenia Kursu zawarta zostaje na podstawie złożonego przez Zamawiającego elektronicznego zamówienia, niezbędnym zaakceptowaniu niniejszego Regulaminu oraz po opłaceniu zamówionego Kursu. Zamawiający otrzymuje potwierdzenie zakupu i opłacenia zamówionego Kursu.

2. Organizatorowi za przeprowadzenie Kursu przysługuje wynagrodzenie zgodnie z aktualną kwotą zawartą na stronie z oferowanymi kursami. Wynagrodzenie za zamówiony Kurs nie obejmuje ewentualnego zakwaterowania i kosztów dojazdu Uczestnika na Kurs, ani ewentualnego zakupu sprzętu komputerowego niezbędnego do uczestnictwa w Kursie.

3. Wynagrodzenie za zamówiony kurs Zamawiający powinien uregulować minimum 14 dni przed terminem, w którym rozpoczyna się kurs. W następujący możliwy sposób:

a. Pełnoletnie osoby fizyczne płatność dokonują szybkim przelewem w procesie zamawiania poprzez serwis płatności online: Przelewy24;

b. Osoby prawne płatność dokonują szybkim przelewem w procesie zamawiania poprzez serwis płatności online: Przelewy24;

c. Organizator przyjmuje, że dane podane w zamówieniu kursu są danymi właściwymi do wystawienia faktury. Faktury za kurs będą przesyłane w wersji elektronicznej, po uzyskaniu wcześniejszej zgody Zamawiającego, którą Zamawiający wyraża podczas składania Zamówienia.

4. W procesie składania zamówienia na Kurs/kursy, Zamawiający zobowiązany jest określić liczbowo ilość zamawianych kursów dla określonej liczby Uczestników. Każda oferta dotyczy kursu z określonego zakresu programowego, wskazanego w programie kursu. Program kursu jest do pobrania w formie PDF pod każdą ofertą kursu oraz Zamawiający otrzymuje program na e-mail zaraz po zamówieniu i opłaceniu zamówienia. Uwaga: Zamawiający wskazując np. liczbę 3 deklaruje 3 uczestników na danym/jednym kursie. Opłata nie przenosi się na inne tematycznie kursy. Wówczas Zamawiający zobowiązuje się zapłacić kwotę stanowiącą wartość np. 3 Uczestników 1 Kursu (każdy z 3 Uczestników będzie uczestniczył w jednym Kursie o tym samym programie Kursu).

5. Organizator nie odpowiada za niewykonanie lub niewłaściwe wykonanie kursu, jeśli takie było spowodowane brakiem dostępu do infrastruktury technicznej po stronie Zamawiającego/Uczestnika. Wymagania sprzętowe opisane w §3. Wymagania techniczne niniejszego regulaminu.

§5. Odwołanie kursu przez Organizatora

1. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu i zwrotu wpłaconych środków Zamawiającemu, jeżeli nie zostanie uzyskana minimalna liczba uczestników wskazana w ofercie kursu, który zamówił i opłacił Zamawiający.

2. Wpłacone środki zostaną zwrócone na konto z którego zostały wpłacone oraz w razie wystawienia już dokumentu zostanie wystawiona stosowna korekta.

§6. Prawa własności intelektualnej

1. Dostarczane Uczestnikowi/Uczestnikom kursu materiały szkoleniowe udostępniane drogą elektroniczną przechodzą na ich własność z chwilą ich przekazania.

2. Przeniesienie własności egzemplarza materiałów szkoleniowych nie powoduje przejścia autorskich praw majątkowych do tych materiałów szkoleniowych.

3. Treść materiałów szkoleniowych jest chroniona prawami autorskimi (Ustawa z dn. 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 80, poz. 904 z póź. Zm.)), a ich reprodukowanie, rozpowszechnianie, modyfikowanie, tłumaczenie na języki obce lub jakakolwiek dystrybucja jest zabroniona.

4. Wszelkie materiały powstałe w trakcie Kursu i upublicznione przez Organizatora można przechowywać oraz drukować wyłącznie na użytek prywatny. Materiały udostępnione do kursu są wykorzystywane respektując prawa autorskie osób trzecich, zawierają odwołanie do źródła i autora przywoływanych w nich treści, jeżeli takowe występują.

5. Wyłączne prawa autorskie przysługują Organizatorowi/Właścicielowi Kursu.

6. Reprodukowanie, rozpowszechnianie w Internecie, kopiowanie, nagrywanie, powielanie fragmentów i całości merytoryki kursów, tłumaczenie na języki obce lub jakakolwiek inna forma korzystania z materiałów edukacyjnych, wykraczające poza własny cel edukacyjny Zamawiającego/Uczestnika, jest zabroniona. Organizator ma prawo naliczyć Zamawiającemu karę umowną w wysokości 20 000 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych) za każde naruszenie któregokolwiek z elementów w/w zakazu.

7. Organizator zastrzega sobie prawo do blokowania mikrofonu lub wyproszenia z Kursu Uczestnika w przypadku odbiegającego od powszechnie przyjętych norm zachowania Uczestnika, używania niecenzuralnego języka przez Uczestnika.

§7. Obowiązki i zobowiązania Zamawiającego, Konsumenta i Uczestnika

1. Uczestnik zobowiązuje się:
– uczestniczyć w kursie, przestrzegając punktualności i stosując się do poleceń Organizatora/Prowadzącego zamówiony kurs;
– zawsze przybywać na kurs ze sprawnym sprzętem komputerowym wymaganym w niniejszym regulaminie w §3. Wymagania techniczne;
– wykonywać polecenia Organizatora/Prowadzącego kursu niezależnie od formy zamówionego kursu, co stanowi niezbędny element kursu;
– wykonywać zadania domowe zadane przez Prowadzącego/Organizatora;
– utrwalać zdobytą na kursie wiedzę na bieżąco pomiędzy zajęciami z Prowadzącym kurs;
– nadrobić we własnym zakresie materiał ze spotkania Kursu na którym był nieobecny z przyczyn niezależnych od Organizatora/Prowadzącego;
– przybywać na Kurs na określoną godzinę i dzień i w określonym czasie przestrzegać zasad regulaminu oraz instrukcji kursu oraz zasad powszechnie obowiązującej kultury osobistej wobec Prowadzącego i pozostałych Uczestników;
– zapłacić Organizatorowi za zamówiony Kurs podczas procesu Zamawiania;

§8. Odpowiedzialność i ograniczenia odpowiedzialności

1. Organizator/Prowadzący zastrzega sobie prawo przesunięcia w czasie terminu zajęć/kursu z przyczyn losowych np. choroba.

2. W przypadku odwołania zajęć/kursu przez Organizatora z przyczyn losowych, np. z powodu choroby, Organizator zaproponuje Uczestnikom inny termin zajęć/kursu.

3. Organizator dokłada wszelkich starań, aby treści i materiały przekazywane Uczestnikom kursu były wysokiej jakości merytorycznej. Jednak mając na uwadze, że Uczestnik zobowiązał się do regularnego uczestniczenia w zajęciach kursu oraz rzetelnego powtarzania i utrwalania wiedzy zdobytej na zajęciach kursu Organizator nie odpowiada za niewywiązanie się Uczestnika z jego zobowiązań i odpowiedzialności, które są niezbędne do uzyskania pozytywnych efektów z uczestniczenia w kursie i zdobycia stosownej wiedzy z zakresu jaki obejmuje dany kurs.

4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy, usterki, nieścisłości lub nieprawidłowości w dostarczonych materiałach do kursów ani za jakiekolwiek szkody wynikłe w następstwie prowadzonych kursów.

5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
– wystąpienie po stronie Uczestnika szkód spowodowanych korzystaniem lub brakiem możliwości korzystania z kursu;
– utrudnienia w pracy lub niemożności pracy z materiałem edukacyjnym z powodu braku transmisji lub nieprawidłowej transmisji, wynikających z przyczyn niezależnych od Organizatora;
– w przypadku kursów zdalnych oraz kursów online za nieprawidłowe przygotowanie urządzeń technicznych (komputer, laptop);
– awarie urządzeń i systemów wspomagających urządzenia Uczestnika oraz błędne ich przygotowanie oraz konfigurowanie;
– za nagłe przerwanie kursu w formie zdalnej lub online z winy dostawcy narzędzia do kursu zdalnego;
– za wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności przez Uczestnika w złej wierze, ani za skutki jakie jego działanie wywołało.

6. Odpowiedzialność Organizatora wobec Zamawiającego z wszystkich tytułów w szczególności w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem kursu, jak również z przepisów prawa, jest ograniczona do wysokości wynagrodzenia za kurs, którego dotyczy szkoda.

7. Odpowiedzialność Organizatora za szkodę Zamawiającego w postaci utraconych korzyści oraz z tytułu rękojmi jest wyłączona.

8. W sprawach nieregulowanych zapisami niniejszego regulaminu mają zastosowanie przepisy prawa polskiego. Strony poddają wszelkie spory wynikłe lub mogące wyniknąć z tytułu organizacji szkoleń wg zapisów regulaminu pod jurysdykcję sądów polskich.

§9. Wsparcie techniczne

Pytania dotyczące programu kursu, godzin i miejsca organizacji kursu, materiałów edukacyjnych i inne należy kierować pisemnie na adres e-mail: programistapomyslow@gmail.com , w temacie wiadomości wpisując PYTANIE ORGANIZACYJNE. Pytania i problemy techniczne należy niezwłocznie zgłaszać na adres e-mail: programistapomyslow@gmail.com w temacie wiadomości wpisując: PROBLEM TECHNICZNY.

§10. Obowiązywanie i zmiany regulaminu

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem jego publikacji na stronie WWW Organizatora programistapomyslow.pl i obowiązuje na czas nieokreślony.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany obowiązują od daty opublikowania ich na stronie Organizatora programistapomyslow.pl . Umowy podpisane przed dniem wprowadzenia zmian do niniejszego Regulaminu będą realizowane zgodnie z zapisami w Regulaminie obowiązującymi w dniu podpisania Umowy. Niniejszy regulamin obowiązuje od dnia 06.12.2023 roku.

3. Dane osobowe uczestników szkoleń są przechowywane zgodnie z polityką prywatności Kuran International Sp. z o.o. dostępna na stronie WWW pod adresem programistapomyslow.pl w dziale Polityka Prywatności.

§11. Przetwarzanie danych osobowych

1. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych przez spółkę Kuran International Sp. z o.o. ma zastosowanie w ramach danych otrzymanych:
– poprzez formularze elektroniczne;
– w ramach umów z klientami (tylko dane kontaktowe);
– umowy z klientami i przesyłaniu materiałów szkoleniowych i dotyczących zamówionego/zamówionych kursu/kursów niezbędne do realizacji Zamówienia;
– przez przedstawicieli spółki Kuran International Sp. z o.o. w zakresie działań zakupowych, sprzedażowych lub marketingowych (np. w ramach przesyłania informacji o aktualnych kursach lub promocjach itp.).

2. Informacja nie ma zastosowania do przetwarzania danych powierzonych do przetwarzania w ramach umowy powierzenia.

3. Zapytania lub żądania związane z przetwarzaniem danych osobowych przez Spółkę Kuran International Sp. z o.o. prosimy kierować na adres: programistapomyslow@gmail.com w tytule e-mail wpisując: RODO DANE OSOBOWE

4. Zgodnie z przepisami RODO przysługuje Pani/Panu prawo do :
– dostępu do danych;
– sprostowania danych;
– usunięcia danych;
– ograniczenia przetwarzania danych;
– przenoszenia danych;
– sprzeciwu (gdy podstawą przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora);
– cofnięcia zgody (gdy podstawą przetwarzania jest zgoda).

Realizacja tych uprawnień zależy od warunków określonych w RODO. W przypadku odmowy uwzględnienia żądania otrzyma Pani/Pana odpowiedź z uzasadnieniem odmowy.

5. W celu realizacji Pani/Pana uprawnień, prosimy o kontakt prosimy kierować na adres: programistapomyslow@gmail.com w tytule e-mail wpisując: RODO DANE OSOBOWE.

6. Jednocześnie informujemy, że:
– prawo do usunięcia danych oraz prawo do żądania ograniczenia ich przetwarzania przysługują tylko w przypadkach wyliczonych w przepisach RODO;
– prawo do przenoszenia danych przysługuje tylko w przypadku, gdy podstawą prawną przetwarzania jest zgoda lub wykonania umowy ;
– administrator może odmówić usunięcia Pani/Pana danych pomimo zgłoszenia takiego żądania, o ile zachodzi jeden z wyjątków wymienionych w RODO np. gdy przetwarzanie danych jest niezbędne do wywiązania się z prawnego obowiązku lub ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń;
– w niektórych przypadkach administrator może odmówić uwzględnienia Pani/Pana sprzeciwu na przetwarzanie danych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, gdy istnieją ważne prawnie uzasadnionych podstawy do przetwarzania danych, które są nadrzędnych wobec Pani/Pana interesów, praw i wolności lub istnieją podstawy do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń – takie uprawnienie nie przysługuje administratorowi gdy dane są przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego (np. kontaktów handlowych). Natomiast od dnia 25 maja 2018 przysługuje Pani/Panu prawo do wniesieni skargi do właściwego organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urząd Ochrony Danych Osobowych. Lista organów nadzorczych w
pozostałych państwach członkowskich UE jest dostępna na stronie  http://ec.europa.eu/newsroom/article29/item-detail.cfm?item_id=612080.

§12. Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Art.  27.  [Termin do odstąpienia od umowy] Dz.U.2020.287 t.j. wersja od: 1 stycznia 2023 r. do: 6 stycznia 2024 r. Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni  odstąpić  od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35. [Art. 27 zmieniony przez  art. 1 pkt 15  ustawy z dnia 1 grudnia 2022 r. (Dz.U.2022.2581) zmieniającej niniejszą ustawę z dniem 1 stycznia 2023 r.]

1. Prawo do odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży usługi kursu:
a) Zamawiającemu od dnia w którym zapisał się na dany kurs składając zamówienie poprzez stronę programistapomyslow.pl i opłacając wartość zamówienia, oznacza że zawarł
tym samym Umowę o świadczenie usługi i otrzymał informację zwrotną potwierdzającą fakt zapisania się na kurs, przysługuje 14 dniowy termin odstąpienia od umowy zamówienia kursu.
b) Oświadczenie o odstąpieniu od umowy powinno zostać sporządzone na piśmie. Dla zachowania terminu, o którym mowa w pkt. 1, wystarczy wysłanie stosownego oświadczenia wiadomością e-mail na adres poczty: programistapomyslow@gmail.com
c) Zamawiający zawierający umowę o świadczenie usługi kursu na mniej niż 14 dni przed dniem kursu/szkolenia, wyraża zgodę na rozpoczęcie świadczenia usługi kursu  przed upływem 14-dniowego terminu, o którym mowa w pkt. 1. W takim wypadku prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje od momentu rozpoczęcia świadczenia zakupionej usługi kursu.

2. Prawo odstąpienia od Umowy nie przysługuje w przypadku świadczenia usługi Kursu rozpoczętych, za zgodą Konsumenta udzieloną przed upływem 14 dniowego terminu.

3. Oświadczenie o odstąpieniu może zostać złożone w dowolnej formie, w szczególności w drodze pisemnej na adres e-mail: programistapomyslow@gmail.com.

4. Zamawiający będący Konsumentem może skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od Umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

5. W przypadku odstąpienia od niniejszej Umowy w terminie wskazanym w ustawie Organizator zwraca Zamawiającemu będącemu osobą fizyczną (Konsumentem) wszystkie otrzymane płatności za dane Zamówienie.

6. Zwrot płatności dokonywany jest przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały zastosowane przez Zamawiającego w pierwotnej transakcji. Zamawiający będący pełnoletnią osobą
fizyczną (Konsument) nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z odstąpieniem.

§13. Procedura reklamacji

1. Składanie reklamacji.

a) Reklamacje można składać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: programistapomyslow@gmail.com

b) W treści reklamacji prosimy o dokładne opisanie problemu oraz podanie wszelkich istotnych informacji, takich jak adres e-mail do kontaktu, numer zamówienia, data zakupu, oraz ewentualne załączniki wspierające reklamację.

2. Termin rozpatrzenia.

a) Reklamacje będą rozpatrywane w ciągu 14 dni roboczych od daty ich otrzymania.

b) Odpowiedź na reklamację będzie przekazywana w formie elektronicznej na adres e-mail podany w treści reklamacji.

3. Odpowiedź na reklamację.

a) W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, Konsument otrzyma na wskazany adres e-mail informację o sposobie rozwiązania problemu oraz ewentualnej rekompensacie.

b) W przypadku negatywnego rozpatrzenia reklamacji, Konsument otrzyma na wskazany adres e-mail uzasadnienie decyzji.

c) Decyzje dotyczące reklamacji są ostateczne i wiążące.

4. Dodatkowe informacje.

a) Wszelkie pytania dotyczące procedury reklamacyjnej można kierować na adres programistapomyslow@gmail.com

b) W przypadku braku odpowiedzi w terminie 14 dni, Konsument ma prawo złożyć skargę do właściwego organu nadzorczego.

5. Zasada ogólna.

a) Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy rozpatrzenia reklamacji, jeżeli zostanie stwierdzone, że nie spełnia ona warunków określonych w regulaminie.

6. Zmiany w procedurze.

a) Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszej procedury reklamacyjnej. Aktualna wersja procedury będzie zawsze dostępna na stronie internetowej ProgramistaPomyslow.pl.

Prosimy o uważne zapoznanie się z powyższą procedurą przed zgłoszeniem reklamacji. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

Formularz Odstąpienia PDF